
Van ons bezoek aan de vegetarische slager namen we o.a. de visvrije tonijn mee naar huis. Omdat de ingeblikte tonijn die je in de supermarkt koopt doorgaans helemaal niet duurzaam is, eten we deze liever niet. Deze visvrijetonijn van de vegetarische slager is echt zo lekker en bijna niet van echt te onderscheiden. Omdat we een heerlijk luie zondag hadden en met z’n tweeën een beetje aan rommelden in huis, besloten we dat het een goede dag was om een pizza met visvrije tonijn te maken.
We maakten zelf een deeg en verse tomatensaus omdat dit echt veel lekkerder is dan kant en klaar spullen en echt helemaal niet moeilijk is om te maken.
Zodra de pizza uit de oven kwam druppelde de ene na de andere dochter onverwacht binnen. Echt, het lijkt wel of ze het ruiken als we iets lekkers hebben gemaakt. Zo veranderde onze rustige zondag in een heel druk maar gezellig huis vol kakelende meisjes en onze heerlijke kleinzoon. Zeg nou zelf, wat is er leuker dan je pizza delen met de mensen die je het liefst vind!
Wat heb je nodig voor deze pizza met visvrijetonijn (4 pizza’s):
Voor het deeg: 500 gram bloem, een halve eetlepel zout, 21 gram verse gist (of 7 gram gedroogde), een halve theelepel kristalsuiker, 2 eetlepels extra vergine olijfolie, 325 ml lauw water.
Voor de saus: 8 rijpe tomaten, olijfolie, 2 tenen knoflook, een gesnipperde ui, Italiaanse kruiden, peper en zout
Voor de topping: je kunt gebruiken wat je lekker vindt maar wij belegden de pizza met visvrije tonijn, geblancheerde groene asperges, rode uien ringen, kappertjes, zwarte olijven, krullen Parmezaanse kaas en wat rucola.
Zo maak je hem:
Meng het bloem en het zout en zeef dit op een schone werkbank. Maak van het bloem een berg met in het midden een gat. Doe de gist, het lauwe water, de suiker en de olijfolie bij elkaar en roer dit met een lepel door elkaar in een beker. Laat enkele minuten staan. Giet het mengsel in het gat van de bloem en roer met een vork langzaam de bloem door het mengsel. Als alles gemengd, is kneden tot een soepel deeg. Laat dit deeg in een schaal onder een vochtige theedoek tot twee keer zijn volume rijzen.
Maak ondertussen de tomatensaus door de ui en de knoflook te fruiten in wat olijfolie en hier de in stukken gesneden tomaat bij te doen. Laat de tomaten rustig garen en breng de saus op smaak met de Italiaanse kruiden en peper en zout. Pureer de saus met een staafmixer en laat afkoelen.
Wanneer het deeg twee keer zo groot is geworden kneed je het op de werkbank nog even goed door. Verdeel het in 4 stukken en rol het uit met op een met bloem bestoven werkbank tot de gewenste vorm. Bestrijk de pizza bodems met de tomaten saus en leg hier overheen de topping. Doe als laatste de Parmezaanse kaas erover. Schuif de pizza’s in een voorverwarmde oven op 250 graden en bak in ongeveer 10 minuten af.
Wanneer de pizza’s uit de oven komen de rucola eroverheen leggen en de pizza in punten snijden.