
Lang geleden toen onze dochters klein waren maakten we nog wel eens rode kool met appeltjes klaar. Een heel gedoe vond ik altijd omdat er zoveel ingrediënten bij moesten. Ze smulden ervan, dat wel maar op een of andere manier is de kool hier in de loop der jaren een beetje in de vergetelheid geraakt. Super zonde natuurlijk want de rode kool is een prachtig en veelzijdig product en echt super gezond, vooral als je het rauw eet in bijvoorbeeld een salade. In 100 gram rode kool zit maar liefst 55 mg vitamine c en dat is veel! Daarnaast bevat kool ook veel kalk en eiwitten en dat zijn stoffen die we vooral in de winter wel wat extra kunnen gebruiken. Ook de kleur van de kool is prachtig. Ik ben altijd nogal onder de indruk van het rode kooltje wanneer hij opengesneden is. De structuur en kleur, het is bijna kunst. Wij maakten een tijdje terug een lekkere salade van rode kool en serveerde deze met een vegetarische loempia.Nodig voor 4 personen:
150 gram peultjes, ½ citroen, 3 eetlepels olie om in te bakken, ½ eetlepel ahorn siroop, 150 gram rode kool, 4 eetlepels gehakte platte peterselie, 4 eetlepels gehakte koriander, 3 eetlepels cashewnoten, de pitten van 1 granaatappel, 4 loempia’s (wij gebruikten deze), peper en zout.
Zo maak je deze salade met rode kool en loempia:
Blancheer de peultjes 1 minuut in water met wat zout en koel deze terug in ijswater (zo voorkom je dat de peultjes nagaren en verkleuren). Gril de halve citroen enkele minuten op een gril plaat of in een droge koekenpan. Pers de citroen uit en doe 2 eetlepels van het sap in een kom en meng dit met de olijfolie en de siroop. Breng op smaak met wat peper en zout. Rooster de cashewnoten in een droge koekenpan en laat ze eerst goed afkoelen voordat je ze gaat hakken. Snijd de rode kool in hele fijne reepjes. Meng de rode kool samen met de granaatappel pitten, de gehakte kruiden, peultjes en dressing door elkaar. Breng op smaak met peper en zout.
Frituur de bevroren Loempia’s met maximaal 4 tegelijk gedurende 6 minuten op 175 °C en laat deze even uitlekken op keukenpapier.
Verdeel de salade over 4 borden en strooi hier de gehakte cashewnoten overheen. Leg voor het serveren de loempia’s op de salade. Het is lekker om wat zoet/zure saus te serveren bij de loempia’s.
Tip:
Wanneer je een gerecht maakt waarbij de rode kool gekookt moet worden, kook deze dan niet te lang. De vitamine en de kleur gaan dan verloren. Wanneer je citroensap of azijn aan het kookwater toevoegt dan blijft de kleur echt mooi rood.